Burgan Bank’tan 1,39 Faiz Oranıyla 48 Ay Vadeli Kredi

Burgan Bank, çeşitli ihtiyaç kredileri ile müşterilerine uygun faiz oranları sunar. Bu kredilerin her birinin özellikleri ve vade seçenekleri farklıdır. Uzun vadeler ve uygun faiz oranları Burgan Bank kredilerinde sizleri bekliyor. Banka müşterisi olmasanız bile oturduğunuz yerden kredi başvurusu yapabilir ve kredinizi online olarak hesabınıza aktarma imkânı elde edebilirsiniz. Burgan Bank’tan 1,39 faiz oranıyla 48 ay vadeli kredi detayları hakkında bilgi verelim;

Burgan Bank’tan 48 ay vadeli kredi özellikleri nelerdir?

Burgan Bank tarafından sunulan bu kredi ile eğitimden sağlığa, otomatik ödemelerden tatil planlarına kadar her türlü ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Bu kredi 60 aya kadar vade imkânı ile sunulmaktadır. Kredinin faiz oranı müşterilerin kredi notuna ve bankacılık ürünleri alıp almadıklarına göre değişir. Bu kredinin diğer özellikleri ise şöyledir;

 • Burgan Bank aracılığı ile alacağınız krediyi 60 aya kadar vade ile ödeme imkânınız bulunur.
 • Kredinizin faiz oranı, banka müşterisi olup olmamanıza göre değişir. Bu faiz oranları %1,99’dan başlar. Bu oran, internet bankacılığını kullanan ve başvurularını online olarak yapan müşteriler için geçerlidir. Diğer müşteriler için %1,34 faiz oranı geçerli olacaktır.
 • Burgan Bank kredi 1.000 liradan başlayan ve 40.000 liraya kadar olan acil nakit ihtiyaçlarınız için sunulmaktadır.
 • Alacağınız krediden kredi tutarının binde beşi oranında dosya masrafı tahsil edilecektir.
 • Kredinizden aynı zamanda hayat sigortası masrafı da alınır. Bu masrafın tutarı da alacağınız kredi tutarına, vadesine, yaşınıza ve cinsiyetinize göre farklılık gösterir. Hayat sigortanızı başka bankadan da yaptırabilirsiniz ancak bu bankadan kredi ile birlikte alırsanız kredinizin faiz oranı daha düşük olacaktır.
 • Bu kredi için başvurularınızı banka şubelerinden, mobil bankacılıktan ya da internet bankacılığından yapabilirsiniz.

Burgan Bank’tan 48 ay vadeli kredi için hesaplama örnekleri nasıldır?

Burgan Bank’tan 48 ay vadeli ve 60 ay vadeli kredi almak istediğinizde, seçtiğiniz tutara göre ne kadar ödeyeceğinizi hesaplayabilmek için https://www.burgan.com.tr/tr/Pages/kredihesaplama.aspx adresine tıklayabilirsiniz. Fikir edinmeniz açısından sizler için birkaç örnek hesaplama yapalım;

48 ay vadeli kredi örnekleri;

10.000 lira kredi için başvuru yaptığınızda, kredinizin faiz oranı %1,49’dan hesaplanırken aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 312,12 liradır.

20.000 lira kredi için başvuru yaptığınızda, kredinin faiz oranı yine %1,49 olur. Aylık taksit tutarınız ise 624,23 lira olarak hesaplanır.

30.000 lira kredi için başvuru yaptığınızda faiz oranınız yine %1,49 olarak hesaplanır. Aylık ödenecek taksit tutarı ise 936,35 lira olur.

40.000 lira için başvur yaptığınızda da faiz oranınız %1,49 olarak hesaplanır. Aylık ödenecek taksit tutarınız ise 1.248,46 liradır.

60 ay vadeli kredi örnekleri;

10.000 lira tutarında kredi için başvuru yaptığınızda faiz oranınız %1,99 olarak belirlenirse, aylık ödenecek taksit tutarınız 315 lira olur. Bu krediden 50 lira dosya masrafı alınır. Aylık maliyet oranı %2,2503 olurken yıllık maliyet oranı ise %27,0031 olur.

10.000 lira tutarında kredinizi 60 ay vadede alırsanız ve faiz oranınız %1,49 olarak belirlenirse, aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 273,11 lira olacaktır.

Alacağınız 20.000 lira kredinin faiz oranı %1,49 olarak belirlenirse de 60 ay vadede aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 546,22 lira olarak hesaplanır.

Yine 60 ay vadede 30.000 lira kredi için faiz oranınız %1,49 olarak belirlenirse, aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 819,32 lira olur.

Nakit ihtiyacınız 40.000 liraysa ve faiz oranınız %1,49 olarak belirlenirse, 60 ay vadede aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 1.092,43 lira olarak hesaplanır.

Burgan Bank 48 ay vadeli kredi alma koşulları nelerdir?

Burgan Bank 48 ay vadeli kredi başvurusunu yapabilmek ve kredinizi hemen hesabınıza aktarabilmek için bazı şartları taşımanız istenir. Aşağıda sayacağımız şartları taşıdığınızda, hem daha düşük faiz oranı ile kredi alabilirsiniz hem de başvurularınız hemen onaylanır.

 • Burgan Bank müşterilerinin kredi notunun 1100 ve üzerinde olmasını ister. 1500 kredi notuna kadar olan müşterilerinden kredi için ipotek ve kefil gibi teminatlar isteyebilir. 1500 ve üzerinde kredi notu olan kişilerden ise hiçbir belge ya da kefil istenmeden kredi sunulmaktadır.
 • Burgan Bank müşterilerinin diğer bankalarda olan toplam borçlarının, aylık gelirlerinin yarısını aşmamasına da önem verir. Kanunlara göre diğer bankalarda olan borçlarınızın toplamının aylık gelirinizin yarısını aşmıyor olması gerekir. Eğer bu şartı sağlıyorsanız gelirinizle orantılı olarak kredinizi alabilirsiniz.
 • Bu bankadan kredi alabilmek için aynı zamanda son üç aylık sigorta primlerinizin de ödenmiş olması gerekir.
 • Almış olduğunuz kredinin geri ödemelerini düzenli olarak yapabilmeniz için aylık sabit gelir elde edip etmediğinize de bakılır. Eğer sabit geliriniz yoksa, bu bankadan kredi almazsınız.

Burgan Bank’tan 48 ay vadeli kredi için uygun faiz oranı nasıl alınır?

Burgan Bank kredilerinden uygun faiz oranı elde etmek istiyorsanız bankanın belirlemiş olduğu birkaç kriteri yerine getirmeniz gerekir. Bu kriterler ise;

 • Burgan Bank bankacılık ürünlerinden birkaçına sahip olmanız
 • Kredi notunuzun yani ödeme performansınızın yüksek olması
 • Burgan Bank’ın yeni müşterisi ya da eski müşterisi olmanız
 • İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullanıp kullanmadığınız

Yukarıda sayılan kriterlere göre sizin için özel faiz oranlı belirlenir. Eğer tüm kriterleri yerine getiriyorsanız ve bankanın eski müşterisiyseniz uygun faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Aynı şekilde yeni müşteri olan ve kredi notu yüksek olan kişiler de uygun faiz oranlarından faydalanabilirler.

Burgan Bank’tan 48 ay vadeli kredi nasıl alınır başvuruları nasıl yapılır?

Yukarıda da açıkladığımız gibi bu bankanın kredisine isterseniz web sitesine bulunan başvuru formunu kullanarak oturduğunuz yerden isterseniz banka şubelerinden, isterseniz de dijital kanallardan başvuru yapabilirsiniz. Sizler bu başvuruların nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgi sunalım;

Burgan Bank 48 ay vadeli kredi için web sitesinden nasıl başvuru yapılır?

Web sitesini kullanarak başvuru yapabilmek için aşağıdaki açıklayacağımız adımları takip edebilirsiniz. Banka müşterisi olan ya da olmayan herkes bu başvuru formunu kullanarak 7/24 başvuru yapma imkanına sahiptir.

 • Bu başvuruyu yapmak için https://www.burgan.com.tr/dijitalkredi/basvuru-giris?ownerChannelCode=KURUMSALSITE&utm_source=KURUMSALSITE&utm_campaign=IHTIYACKREDI1 adresini tıklamalısınız.
 • Karşınıza açılan sayfada sizden istenen kısa bilgileri, eksiksiz olarak girmelisiniz.
 • Talep ettiğiniz kredi tutarı, talep ettiğiniz kredi taksit sayısı yani kredi vadesi, kimlik numaranız, e-posta adresiniz ve telefon numaranız gibi bilgileri eksiksiz olarak doldurun. Alt kısımda yer alan kişisel verilerin korunması ve bankanın sizi bilgilendirmesi ile ilgili kutucukları işaretleyin.
 • Yine alt kısımda bulunan “hemen başvur” kısmına tıklayın.
 • Başvurunuz hemen alınır ve dakikalar içinde sonuçlanır. Kredi sonucu olumlu olursa, banka temsilcileri tarafından aranırsınız. Banka yetkilileri sizi istediğiniz adreste ziyaret ederek kredi evraklarınızı teslim eder ve gerekli imzaları alır. Bu işlemlerden sonra hemen kredinizi internet bankacılığını kullanarak hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Görüldüğü gibi Burgan Bank Türkiye’nin her yerinde şubesi olmasa bile ayağınıza kadar gelerek bankacılık hizmeti sunar. Bu sayede oturduğunuz yerden kredinizi hemen alabilir ve dilediğiniz zaman hesabınıza aktararak kullanamaya başlayabilirsiniz. Kredi geri ödemelerinizi de mobil bankacılığı, internet bankacılığını ya da banka kartınızı kullanarak, dilediğiniz yerden yapabilirsiniz. Başka bankaların ATM’lerini kullanarak kredi geri ödemesi yaptığınızda, belirli bir miktar ücret alınacaktır.

Bir cevap yazın