Akbank 30.000 TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Akbank, Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından birdir. Kurumsal ola bu banka müşterilerine avantajlı faiz oranları ile birlikte avantajlı kredi kartı ürünleri de sunar. Ticariden bireysele kadar çok sayıda müşterisi için birden fazla kredi ürünü bulunur. Bu kredilerin her bir kendi içinde özel faiz oranlarına sahiptir. Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi ise hem bireysel hem de ticari olan müşteriler için sunulur. Sizlere Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır ve detayları nelerdir açıklayalım;

Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi başvuru nasıl yapılır, hangi yöntemler kullanılır?

Akbank, 30.000 lira olan kredisini hızlı kredi adı altında sunar. Bu krediye, banka müşterisi olan kişiler evraksız ve belgesiz olarak hemen sahip olabilirler. Bu krediye başvuru yapabilmek için internet bankacılığını, mobil bankacılığı, web sitesinde bulunan başvuru formunu ya da telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Bu başvuru yöntemlerini nasıl kullanacağınızı da detaylı olarak açıklayalım;

Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu telefon bankacılığından nasıl yapılır?

Banka müşterisi olan kişiler, kimlik numaralarını ya da müşteri numaralarını kullanarak 444 25 25 numaralı telefondan hemen müşteri temsilcisine bağlanabilirler. Müşteri temsilcinize kredi başvurusu yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Telefon bankacılığı genellikle online kanalları kullanmayan ve banka şubelerine gitmek istemeyen müşteriler tarafından tercih edilir.

Müşteri temsilciniz sizden detaylı bilgi ister. Almak istediğiniz kredi tutarını ve vadesini belirttikten ve diğer bilgileri de eksiksiz olarak söyledikten sonra kredi başvurunuz hemen alınır ve saniyeler içinde onaylanır. Banka müşterisiyseniz, onaylanan kredinizin hemen hesabınıza aktarılmasını isteyebilirsiniz.

Banka müşterisi olmayan kişiler de telefon bankacılığını arayarak kredi başvurularını yapabilirler. Telefon bankacılığını kullanarak bu krediye, 7/24 başvuru yapabilirsiniz.

Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu, internet bankacılığından nasıl yapılır?

İnternet bankacılığından Akbank 30.000 TL kredi başvurusu yapmak için bu bankanın müşterisi olmanız gerekir. Çünkü internet bankacılığını kullanabilmek için Akbank tarafından size verilen müşteri numarasını ve şifreyi kullanmanız gerekecektir. Eğer bu bilgilere sahipseniz, aşağıdaki adımları kullanarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer müşteri numaranızı ve şifrenizi bilmiyorsanız, telefon bankacılığını arayarak hemen öğrenebilirsiniz.

 • İnternet bankacılığından kredi başvurusu yapmak için https://www.akbank.com/ adresini tıklamalısınız.
 • Karşınıza açılan ana sayfanın sağ üst kısmında bulunan “bireysel” ya da “kurumsal” kısmına tıklayın.
 • İnternet bankacılığını kullanabilmek için karşınıza yeni bir ekran gelecektir. Bu ekranda yer alan ilgili bölümlere kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı ve şifrenizi yazın. Giriş için kredi kartı ya da banka kartı numaranız ile Akbank şifrenizi de kullanabilirsiniz.
 • Giriş yaptıktan sonra ekranın sol üst kısmında bulunan menü kısmına gelin. Buradan “krediler / kredi başvurusu” adımlarını takip edin.
 • Sizden istenen kredi tutarı ve vadesi bilgilerini girdikten sonra başvurunuzu tamamlayın.
 • Başvurunuz saniyeler içinde alınır ve hemen sonuçlanır. Onaylanan kredinizi vadesiz hesabınıza aktarmak için de “başvurular / kredi kullandırım” adımlarını izlemelisiniz.
 • İnternet bankacılığından Akbank kredilerine 7/24 başvuru yapabilir ve kredinizi dilediğiniz zaman hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu bankacılık kanalını, bilgisayar kullanan kişiler tercih etmektedir.

Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu için mobil bankacılık nasıl kullanılır?

Mobil bankacılık, Akbank şubelerinden yapacağınız pek çok işlemi oturduğunuz yerden yapmanızı sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulamayı cep telefonunuza ücretsiz olarak indirerek, dilediğiniz her yerden giriş yapabilir ve tüm işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Mobil bankacılığı kullanarak Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

 • Mobil bankacılığı edinmek için cep telefonunuzun Play Store ya da Apple Store mağazalarına giriş yapın.
 • Arama kısmına “Akbank Direkt” yazın.
 • Karşınıza çıkan uygulamayı ücretsiz olarak indirin.
 • Giriş için Akbank tarafından size verilen müşteri numarasını ya da kimlik numaranızı ve şifreyi kullanabilirsiniz. Yine internet bankacılığında olduğu gibi kredi kartı numaranızı ya da banka kartı numaranızı ve Akbank şifrenizi kullanarak da giriş yapabilirsiniz.
 • Menü kısmına geldikten sonra “krediler / kredi başvurusu” adımlarını takip edin.
 • Sizden istenen kredi tutarı ve vadesi gibi bilgileri girerek kredinizi hayat sigortalı ya da hayat sigortasız seçeneklerinden hangisiyle alacağınızı da belirledikten sonra başvurunuzu tamamlayın.
 • Başvurunuz hemen alınır ve saniyeler içinde onaylanır.
 • Onaylanmış olan başvurularınızı vadesiz hesabınıza hemen aktarabilir ve hemen kullanabilirsiniz. Kredinizi kullanabilmek için “başvurular / kredi kullandırım” seçeneklerinden ilerlemeniz gerekir.

Mobil bankacılığı kullanarak da kredinizi gelir belgesiz ve evraksız olarak, 7/24 almanız mümkündür. Dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerden başvuru yapar ve kredinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi için bank şubelerinden nasıl başvuru yapılır?

Banka şubelerinden başvuru yapmak için bank müşterisi olmanız gerekmez. Banka müşterisi olan kişiler yanlarında yalnızca kimlik belgelerini götürerek krediye başvuru yapabilirler. Ancak banka müşterisi değilseniz, aşağıdaki belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekir;

 • Gelir belgeniz olmalıdır. Bu belge maaş yazısı ya da maaş bordrosu olabilir. Maaş yazısı alan kişileri çalıştıkları şirketin imza sirkülerini de yanlarında bulundurmalıdır.
 • Hizmet dökümü belgeniz olmalıdır. Bu belge e-devlet aracılığı ile alınabilir. Hizmet dökümü belgesi, sigorta primlerinizin yattığını gösteren belgedir. Kredi alabilmek için son üç aylık priminizin ödenmiş olması gerekir.
 • Şirket geliri olanların kurumlar vergisi beyannamesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhaları ve gelir bilançoları olmalıdır.
 • Esnaflık geliri olanların, vergi levhası, gelir vergisi beyannamesi, son iki yıllık gelir bilançosu, imza sirküleri ve ticaret sicil gazeteleri olmalıdır.
 • Kira geliri olanların kiraya konu olan gayrimenkulün tapusunun fotokopisi ile birlikte son iki yıla ait kira kontrat belgelerini ve kiranın alındığı banka hesabının dekontunu yanlarında bulundurmaları gerekir.
 • Faiz geliri olanların bu geliri aldıkları hesabı cüzdanını yanlarında bulundurmaları gerekir.
 • Emekli maaşı geliri olanların yanlarından hesap dekontları ya da hesap cüzdanlarını bulundurmaları gerekir.
 • İkametgâh belgeniz olmalıdır. Eğer yoksa, oturduğunuz evin adresine kesilmiş olan son iki aya ait bir adet fatura belgesi yanınızda bulunmalıdır.
 • Banka tarafından kefil isteniyorsa, kefil için de yukarıda kimlik, gelir belgesi ve ikametgâh belgesi gibi belgelerin hazır bulunması gerekir.

Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi için ne kadar öderim?

Akbank’tan 30.000 TL ihtiyaç kredisi aldığınızda, kredi faiz oranınız farklı vadeler ve kredi notunuza göre belirlenecektir. Buna göre örnek hesaplama yapacak okursak;

Sigortalı olarak 30.000 TL kredinizi 60 ay vadede alırsanız;

Kredi faiz oranınız %1,19 olarak belirlenir. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarınız 747,77 lira olur. Bu kredi için 157,50 lira dosya masrafı alınır. Kredini aylık maliyet oranı %1,4483 olurken yıllık maliyet oranı %18,8334 olur. Bu krediye geri ödenecek toplam kredi tutarı ise 44.866,37 lira olur.

Sigortasız olarak 30.000 TL kredinizi 60 ay vadede alırsanız; Kredi faiz oranınız %1,24 olarak belirlenir. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarınız 759,45 lira olur. Kredinizden yine 157,50 lira dosya masrafı alınır. Bu kredinin aylık maliyet oranı %1,5085’e yükselirken yıllık maliyet oranı da %19,6816’ya çıkacaktır. Toplam geri ödeme tutarı ise 45.567,28 liraya yükselir.

Bir cevap yazın